—– JPK – komunikat —–

Szanowni Państwo,

w związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wysyłki plików JPK z oprogramowania QuickSTEP, poniżej zamieszczamy komunikat.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania QuickSTEP jest już gotowa i zawiera możliwość elektronicznego generowania pliku JPK_VAT w formacie xml w wersji trzeciej obowiązującej od stycznia 2018 roku. Jednak z premierą aktualizacji nadal czekamy, w związku z brakiem kompatybilności aplikacji Ministerstwa Finansów służącej do wysyłki pliku JPK z wersją trzecią. Po długim czasie oczekiwania, otrzymaliśmy z Ministerstwa odpowiedź, iż aplikacja Ministerstwa będzie gotowa 1 lutego 2018 roku (na życzenie możemy wysłać dokładną treść otrzymanej wiadomości).
Dlatego też, premiera nowej wersji Oprogramowania QuickSTEP będzie miała miejsce w pierwszych dniach lutego, po dokonaniu przez nas niezbędnych testów związanych z wysyłką pliku JPK w wersji trzeciej, za pośrednictwem aplikacji Ministerstwa Finansów.
Obowiązek wygenerowania pliku JPK spoczywa na Państwu do 25 lutego 2018 roku, dlatego też prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Opóźnienie aktualizacji nastąpi z przyczyn od nas niezależnych.

W przypadku chęci otrzymania dodatkowych wyjaśnień, prosimy o kontakt:
e-mail: kontakt@qstep.pl
telefon: 61 843 42 66 wew. 43

Pozdrawiamy,
Zespół QuickSTEP

QuickSTEP
ul. Jasielska 16, 60-476 Poznań
tel. +48 61 843 42 66 wew. 43